MOKYTOJA DOVILĖ APIE SAVE...

Trumpai apie save

Baigusi Valakėlių pagrindinę mokyklą, mokinausi Pasvalio Petro Vileišio vidurinėje mokykloje. Po to įstojau į Šiaulių pedagoginį institutą, kuris man suteikė jau Šiaulių Universiteto edukologijos  bakalaurės kvalifikaciją. Baigusi  jį, pradėjau dirbti Valakėlių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja. O kadangi dar nebuvo išgaravęs  jaunatviškas maksimalizmas, tuo pačiu metu dar studijavau edukologijos magistro studijas tame pačiame Šiaulių Universitete. Mokytojos metodininkės vardą apsigyniau prieš du metus. Šiuo metu siekiu tapti informacinių kompiuterinių technologijų taikymo ugdymo procese konsultante. Beje, šių mokymų dėka, sužinojau apie šios svetainės kūrimo galimybes.

 

O jei atvirai...

   Valakėlių pagrindinėje mokykloje dirbu jau vienuolikti metai. Šios mokyklos duris varstau jau 20 metų. Pagalvosite: kažkokia nesąmonė čia parašyta. Ir Jūs apsiriksite, šis teiginys yra teisingas. O galvosūkio atsakymas toks: esu iš tų mokytojų, kurios sugrįžo dirbti į tą pačią mokyklą, kurioje ir mokėsi. Ir dėl to nesigailiu... Gal net didžiuojuosi, nes aš žinau, kokia ta Valakėlių pagrindinė mokykla... Galėčiau pasakoti ir pasakoti, bet... Kažin ar verta čia plėstis. Geriausiai būtų patiems atvažiuoti arba dar geriau - mokytis.

  Dar tais laikais, kai aš čia mokiausi,  iš kitų mokyklų atėję "blogiečiai" mokiniai po truputį, nuoširdaus mokytojų ir mokinių bendravimo dėka, tapdavo tokie pat kaip ir mes, senbuviai: nuoširdūs, pasitikintys savo jėgomis ir žinantys, ką veiksime baigę mokyklą. Ir nepamenu nė vieno atvejo, kad kuris nors  iš mūsų būtų pasukęs blogais keliais. Tai išlikę ir iki šių dienų.

  Cha... Pagalvojau, jog turiu rašyti apie save, o rašau apie mokyklą. Bet ne... Viskas gerai.. Juk būtent šios mokyklos dėka, jos mokytojų dėka, aš tapau tuo, kuo esu.      Nors mokytoja norėjau tapti dar lankydama darželį. Atsimenu, kad jau tada save piešiau prie lentos. Mokykloje taip pat visada piešdavau tą patį. Dievinau savo pirmąją mokytoją. Ir nors mes dabar esame kolegos, galbūt nerasiu tinkamesnės progos jai padėkot už viską, tai dėkoju dabar.  Labai Jums ačiū, mano pirmoji mokytoja...  Labai Jums ačiū, mano buvę mokytojai dalykininkai. Nuoširdžiai... Iš jūsų aš gavau ne tik žinias, bet ir puikų pavyzdį, koks turi būti geras mokytojas. Tik mokydamasi vidurinėje mokykloje supratau, kad ne visi  mokytojai yra verti šio vardo... Mokytojo vardo...

 Ir nebūčiau tikra mokytoja, jei nesitikėčiau, kad ir aš sulauksiu tokio meto, kai man dėkos mano buvę mokiniai. Ir dar... Mano svajonė, kad ir aš turėčiau savo pasekėją - mokinį, nusprendusį pasukti ne tokiu jau ir lengvu mokytojo keliu. Todėl sengiuosi dirbti taip, kad paskui nesigailėčiau, kad ko nors nepadariau, nepastebėjau, apleidau... Stengiuosi, bet ne visada pavyksta. Juk aš tik žmogus, besistengiantis būti vertas mokytojo vardo.

 

Dovilė

Šiandien vardadienius švenčia:

 

Lankytojai skaičiuojami nuo 2011m. liepos 1 d.

Šuniuko Amsio pamokos

Spustelk šuniuką Amsį...
Spustelk šuniuką Amsį...